Strona główna Mapa strony Poleć stronę znajomemu
Podaj adres e-mail osoby, której chcesz polecić artykuł: Podaj imię polecającego: Podaj swój adres e-mail:
Rejestracja telefoniczna w Centrum Medycznym - 32 419 03 59
Twój uśmiech w rękach specjalistów - Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka obejmuje  zabiegi mające na celu niedopuszczenie do powstania próchnicy i stanów zapalnych przyzębia. 

Wyróżniamy następujące zabiegi profilaktyczne :

  • Lakowanie bruzd u dzieci polega na pokryciu bruzd i zagłębień na powierzchni żujących zębow trzonowych i przedtrzonowych lakami szczelinowymi. Przeprowadza się je u dzieci w wieku od 6-8 lat ze względu na częstą zapadalność na próchnicę w tym wieku, mogącą prowadzić do przedwczesnej utraty tych zębów u dzieci.

 

  • Lakierowanie  jest to pokrycie szkliw lakierem zawierającym fluor. Lakiery są bezbarwne i po nalożeniu przylegają do szkliwa, przez dluższy czas wydzielając fluor. Zabieg ten wykonuje się średnio dwa razy do roku stosując na całe uzębienie lub na pojedyńcze zęby.

 

  • Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej  nauka szczotkowania zębów, zabiegi dodatkowe jak nitkowanie, stosowanie szczoteczek jednopęczkowych, dobór past i szczoteczek, profilaktyczne płukanki.

 

  • Scaling czyli usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy aparatów ultradźwiękowych. Powinien być wykonywany tak często jak istnieje tego konieczność. Szczegolnie ważny jest w przypadku zębów stłoczonych, nieprawidłowo ustawionych gdyż utrudnia to higniene jamy ustnej w domu i stwarza podatne miejsca na odkładanie się złogów nazębnych.

 

  • Czyszczenie i polerowanie zębów za pomocą szczoteczek, gumek oraz profesjonalnej pasty.

 

  • Piaskowanie specjalne aparaty wytwarzają silny prąd mieszaniny dwuwęglanu sodu i powietrza. Piaskowanie usuwa powierzchowne przebarwienia zębów powstałych w wyniku palenia tytoniu, picia kawy czy herbaty.

'image' 

 

 

 

Bez tytułu