Strona główna Mapa strony Poleć stronę znajomemu
Podaj adres e-mail osoby, której chcesz polecić artykuł: Podaj imię polecającego: Podaj swój adres e-mail:
Rejestracja telefoniczna w Centrum Medycznym - 32 419 03 59
Twój uśmiech w rękach specjalistów - Innowacyjny system Damona - dowiedz się więcej

Ortodoncja

'image'

 

'image'

 

          'image'  

 

  'image'  

 

System Damona, stworzony we współpracy z dr. Dwightem Damonem. Składa się on z pasywnych zamków samoligaturujących oraz najnowocześniejszych łuków ortodontycznych, których wspólne działanie przynosi niezwykłe korzyści zarówno pacjentowi jak i lekarzowi, umożliwiając leczenie wad zgryzu w minimalnie inwazyjny sposób. Od momentu wprowadzenia na rynek System Damon był ciągle rozwijany, obecnie istnieje 8 różnych typów zamków samoligaturujących Damona – każda kolejna wersja lepsza od poprzedniej.


System Damona oferuje zamki standardowe metalowe jak również kosmetyczne - przezroczyste. Decyzja o doborze zamków jest indywidualnie ustalana z lekarzem prowadzącym.


Oferujemy Państwu specjalistyczne leczenie ortodontyczne dzieci, młodziezy i osob doroslych - leczenie ortodontyczne nie ma górnej granicy wieku.


Specjalizujemy się w leczeniu aparatami ruchomymi oraz stałymi w systemie konwencjonalnym oraz innowacyjnym systemie niskiego tarcia tzw.Systemie Damona.


 Stale podnosimy swoje kwalifikacje poprzez doksztalcanie  się w nowoczesnych metodach leczenia ortodontycznego.Chcemy aby nasi pacjenci czuli, że ich leczenie przebiega na wysokim poziomie w zgodzie ze światowymi standartami ortodoncji.


Leczenie w sytemie Damona, daje nam możliwość ustawienia zębów w sposób, który nie jesteśmy w stanie uzyskać korzystając z systemu konwencjonalnego. Jest to kwestia wartości "wbudowanych"w zamki ortodontyczne, których celem nadrzędnym jest "fizjologiczne" ustawienie nie tylko korony klinicznej zęba, ale również jego korzenia - tzw tork. Dzięki, tej świadomości leczenia jak również używając odpowiednich metod leczenia, dążymu do uzyskania pięknego uśmiechu bez powikłań ze strony przyzębia - recesja, "obniżanie" linii dziąsła, obnażanie korzenia zęba,

 

Nasi pacjenci są szczegółowo badani pod kątem nieprawidłowości w obrębie przyzębia, a w razie wątpliwości korzystamy z konsultacji dr Anny Kruczek - specjalisty w dziedzinie periodontologii - chorób bł sluzowych oraz przyzębia.

 

Cenimy sobie interdyscyplinarne podejście do leczenia naszych pacjentów, dlatego niejednokrotnie korzystamy z konsultacji u dr lek.dent. dr n med. Doroty Łyko-Morawskiej - chirurga szczękowo- twarzowego.Dla naszych potrzeb Pani dr dba o bezbolesne wkręcanie śrub ortodontycznych pod okiem ortodonty prowadzącego jak również zajmuje się następnym etapem przy kompleksowej odbudowie uzębienia- leczeniem implantoprotetycznym.

 

Przygotowujemy pacjenta pod kątem leczenia zachowawczego -  leczenie próchnicy, leczenie endodontyczne-kanałowe,leczenie w powiększeniu pod mikroskopem,  leczenie protetyczne, leczenie implantoprotetyczne.

 


Leczenie ortodontyczne poprzedzone jest pełna, specjalistyczna diagnistyka oparta o badanie pacjenta na wizycie konsultacyjnej, modelach diagnistycznych oraz zdjeciach cefalometrycznym i pantomograficznym. (patrz cennik usług ortodontycznych)

Pełny plan leczenia jest ustalany indywidualnie dla kazdego pacjenta, uwzgledniajac indywidualne warunki zgryzowe pacjenta oraz stan zebow. Nie istnieje jeden plan leczenia dla danej wady.Bardzo zależy nam i przykladamy do tego ogromna wage, aby pacjent zrozumial na czym konretnie bedzie polegalo leczenie. Dlatego na wizycie ortodontycznej, szczegolowo omawiamy z pacjentem wszystkie aspekty przyszlego leczenia z doborem odpowiedniej techniki leczenia.