Strona główna Mapa strony Poleć stronę znajomemu
Podaj adres e-mail osoby, której chcesz polecić artykuł: Podaj imię polecającego: Podaj swój adres e-mail:
Rejestracja telefoniczna w Centrum Medycznym - 32 419 03 59
Twój uśmiech w rękach specjalistów - Endodoncja

Stomatologia zachowawcza

 E n d o d o n c j a

To dynamicznie rozwijająca się część stomatologii zachowawczej. Nowoczesna endodoncja to precyzja lekarza, najnowszy sprzęt i specjalne metody opracowania kanału zębowego.

 

Szanowni Pacjenci w naszym gabinecie oferujemy państwu endodoncję mikroskopową przy użyciu wysokiej klasy mikroskopu stomatologicznego. Zabiegi wykonywane pod mikroskopem to dla Nas pewność wykonania leczenia na najwyższym poziomie.

 

Zastosowanie mechanicznych systemów opracowania kanałów i nowych metod ostatecznego wypełniania kanałów pozwala na ratowanie zębów które w przeszłości były skazane na wyrwanie.

'image''image'

'image'

 

 Nie należy się bać leczenia kanałowego, ponieważ jest wykonywane w znieczuleniu, a liczba wizyt jest ograniczona do minimum. Elektroniczny pomiar długości kanałów dokonywany jest przy pomocy endometru. Mikromotor endodontyczny wraz z niklowo tytanowymi narzędziami rotacyjnymi skutecznie i precyzyjnie pozwala opracować kanały zębów. Na koniec kanały wypełniane są gutaperką i wysokiej jakości uszczelniaczem.
Leczenie przeprowadzane jest oczywiście pod kontrolą radiologiczną.

 

Ostatecznym etapem decydującym o powodzeniu wieloletnim leczenia kanałowego jest szczelna odbudowa zęba po wizycie wypełnienia kanałów.

Dokładamy wszelkich starań aby nasi pacjenci posiadali jak największą wiedzę na temat możliwości odbudowy zębów po leczeniu kanałowym.

Najpopularniejszą metodą wzmocnienia struktury zęba, jest wklejenie włókna szklanego,będącego dla zęba wewnętrznym rusztowaniem, który utrzymuje  jego strukturę.

W przypadku bardzo zniszczonych zębów możliwości to m.in.

- wykonanie nakładu kompozytowego\porcelanowego

- korony protetycznej (bardzo zniszczona korona)

W przypadku zębów przebarwionych, ktore są wynikiem powikłania po leczeniu kanałowym można poprawić estetykę zębów przednich m.in:

 

- wykonaniem licówki kompozytowej

- wykonaniem licówki porcelanowej

- wykonaniem korony ( bardzo zniszczona korona kliniczna zęba)

Zaniechanie wykonania szczelnej odbudowy zęba po leczeniu kanałowym obarczone jest ryzykiem nieowodzenia leczenia kanałowego.

Na każdym etapie leczenia kanałowego informujemy szczegółowo o wykonanych zabiegach tak aby nasi pacjenci nie odczuwali dyskomfortu niewiedzy o przebiegu leczenia.