Strona główna Mapa strony Poleć stronę znajomemu
Podaj adres e-mail osoby, której chcesz polecić artykuł: Podaj imię polecającego: Podaj swój adres e-mail:
Rejestracja telefoniczna w Centrum Medycznym - 32 419 03 59
Twój uśmiech w rękach specjalistów - Wybielanie zebów

Stomatologia zachowawcza

W y b i e l a n i e z ę b ó w

'image'

'image'

Marzeniem każdego jest piękny biały uśmiech. Jest to cecha, która może nas wyróżnić spośród innych. Może pomóc w awansie zawodowym i kontaktach międzyludzkich, jak również w stworzeniu wizerunku osoby spełnionej prywatnie i zawodowo. Dowiedziono, że zęby są drugą po oczach częścią twarzy, na którą zwracamy uwagę u innych.

W miarę upływu lat naturalna biel zębów ciemnieje. Proces ten mogą nasilić picie mocnej kawy, herbaty, czerwonego wina itp. Najwięcej zła wyrządza osad nikotynowy, który powstaje szybko i ma intensywny kolor.

Przedstawiamy Państwu system do wybielania zębów w gabinecie, amerykańskiej firmy BEYOND. Ponad milion osób skorzystało już z tej metody. Jest to szybkie, bezpieczne i skuteczne wybielanie w czasie 30-45 min.

 

Metoda ta polega na naświetlaniu żelu wybielającego złożonego z nadtlenku wodoru i dwutlenku krzemu. Żel ten nakłada się na powierzchnie wargowe zębów trzykrotnie w ciągu zabiegu. Niebieskie światło emitowane przez lampę BEYOND aktywuje formę wybielającą. BEYOND emituje zimne światło o długości fali 480-520 nm. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów oraz przez szkło optyczne. Gwarantuje to, że szkodliwe światło ultrafioletowe i światło podczerwone są całkowicie wyeliminowane. Dziąsła chronione są płynnym koferdamem, który po nałożeniu utwardza się lampą polimeryzacyjną po to, aby środek nie miał kontaktu z girlandą dziąsłową. Lampę przystawia się blisko zębów i proces wybielania się rozpoczyna.
Długość naświetlania zależy od stopnia przebarwienia zębów. Lampa nie emituje
ciepła.

Metodą tą można uzyskać rezultat wybielenia od 5 do 14 odcieni wg. skali VITA! Rezultaty są o 30% lepsze niż przy wybielaniu nocnym i zdecydowanie lepsze od innych podobnych metod. W przeciwieństwie do innych technik wybielania system BEYOND nie niszczy szkliwa i nie zwiększa podatności na próchnicę. Działanie BEYOND nie spowoduje wybielenia na koronach i licówkach.

Po zabiegu wybielania trzeba o zęby specjalnie zadbać, aby efekt wybielenia utrzymał się jak najdłużej. Przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu należy zachować tzw. białą dietę, tzn. unikać napojów takich jak kawa, herbata, czerwone wino oraz tzw. "kolorowych pokarmów". Okres ten nazywany jest białymi dniami i należy go bezwzględnie przestrzegać.

Efekt wybielania utrzymuje się na około 2 lata w zależności od indywidualnych predyspozycji i nawyków żywieniowych.

Przed wybielaniem zapraszamy pacjenta na bezpłatna wizytę konsultacyjną, aby ocenić stan zębów i przyzębia.

 

Galeria

 Wybielanie zebów Wybielanie zebów Wybielanie zebów Wybielanie zebów
 Wybielanie zebów